FAIL (the browser should render some flash content, not this).

HALI BAKIM REHBERİ

VAKUMLA (ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE İLE) TEMİZLİK

Vakumlama, halıyı matlaştıran kirleri temizler. Güçlü bir emme sistemine sahip ve dövücü barları ile halıyı fırçalayarak kirleri gevşeten vakum makineleri seçin. Vakum torba ve filtrelerini düzenli olarak degiştirin

LEKELERİ HEMEN TEMİZLEYİN

Hiç beklemeden sıvıları, bir kağıt havlu ile, hemen ve havluya sıvı gelinceye kadar emdiriniz, kesinlikle ovmayınız. Hiç beklemeden katıları ve katı-sıvı karışımları bir kaşık veya keskin olmayan bir bıçak yardımıyla kaldırınız. Sitemizin leke temizlği bölümündeki tavsiyeleri takip ediniz.

PROFESYONEL TEMİZLİK

Kendi kendinize temizliyor olsanızda, 12-18 ay arasında halınızı mutlaka bir profesyonel temizlik firmasına temizlettiriniz. Açık renkteki halılar için bu süreyi biraz daha kısaltınız. Profesyonel temizlik metodlarının arasına şunlar girer: Buhar temizliği (sıcak su püskürtme-emme), emici tampon ile temizlik, döner şampuanlama, kuru toz ile temizlemek.

ÖNEMLİ NOT:Bu halı bakım rehberindeki bilgiler, halı kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu rehber, halı temizliği konusunda eğitilmiş kişilerin, kendi takdirleri ve riskleri altında kullanımı amacıyla hazırlanmıştır. DURA HALI TİCARET LTD.ŞTİ beklenen sonuçlara ulaşılacağını garanti etmez ve hiçbir sorumluluk taşımaz. Bu rehberde sunulan bilgiler, bir kullanım lisansı ya da herhangi bir halı temizlik metodu ya da halı temizlik firmasını kapsayan herhangi bir patenti ihlal etme amacı taşımamaktadır.