FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Halınızı Korumak için Önlemler

Halınızı bilinçli kullandığınızda, halınız size uzun yıllar konforlu ve sağlıklı bir ortam yaratacaktır. Aşağıda, halınızı korumak ve ömrünü azaltan faktörleri minimize etmek için birkaç öneri sunulmuştur.

- Döküntülere anında müdahale ediniz.
- Trafik yürüme yönlerini aralıklarla değiştirin. Mobilya yerlerini değiştirmek yoluyla trafik yönünü degiştirerek, trafiğin halı üzerinde eşit dağılmasına yardım ediniz.
- Dış kapıların dışına ve içine paspas koyarak ayakkabı ile gelen kirleri önleyiniz.
- Ağır mobilyaların ayaklarına plastik koruyucu takınız. Aralıklarla yer değiştirerek halı yüzeyini dinlendiriniz.
- Yüksek nem ve ısı, duvardan duvara halının dalgalanmasına (katlanma) neden olabilir. Bir profesyonel döşeme ustası çağırarak halınızı yeniden gerdiriniz.
- Solmayı önlemek için halınızı direkt olarak güneş ışığında uzun süre tutmayınız. Aralıklarla, güneşlik veya panjurları kapatınız. Güneş ışığına uzun süre maruz kalacak mekanlarda açık renkte halılar seçiniz.
- Sigara ve diğer yanıklardan zarar görmüş tüyleri tıraşlayınız. Kuru temizleme çözücüsü gibi sabunsuz bir temizleyici ile tamponlayınız (bastırarak ve emdirerek temizleyiniz). Temizleyicinin halının rengini çıkarıp çıkarmadığını, önceden görünmeyen bir alanda test ediniz.