FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Leke Temizleme Rehberi

Lekelenmeyi önleme şansınız vardır. Aşağıdaki genel leke temizlik rehberini kullanarak şanssız durumlarda halınıza müdahale edebilirsiniz.

BÜTÜN KATI VE SIVI DÖKÜNTÜLER İÇİN TEMEL TEMİZLİK AŞAMALARI

1- Bir havlu yardımıyla sıvıları, bir kaşık yardımıyla da katı-sıvı karışımlarını mümkün olduğu kadar temizleyiniz.
2- Dökülen yerin üzerine havluyu bastırarak (tamponlayarak) kalan nemi alınız, kesinlikle ovmayınız. Yumuşak bir şekilde temiz havluyu lekenin üzerine bastırarak nemi alınız. Ovalayarak silmek, halı yüzeyini bozar ve lekenin halıya daha fazla nüfuz etmesine neden olur.
3- Ilık su (kesinlikle sıcak olmamalı) uygulayarak, havluya leke gelmeyinceye kadar tamponlama yoluyla (kesinlikle ovmadan) temizleyiniz.
4- Eğer hala leke çıkmadıysa, 1/4 çay kaşığı sıvı bulaşık deterjanını bir bardak ılık suya karıştırarak bir deterjan solüsyonu hazırlayınız. Eğer deterjanı çok koyarsanız, halınızdan çıkarmak zor olabilir.
5- Deterjan solüsyonunu uygulayarak 5 dakika bekleyip, temiz ılık su ile durulayınız. Bütün deterjan çıkıncaya kadar tekrarlayınız. Aksi takdirde burası tekrar toz kapacaktır.
6- Kağıt havlu tabakalarını, dökülen alanın üzerine nemi emmesi için koyunuz. Leke yapmayacak cam veya seramik gibi malzemeler ile kağıt havlu üzerine ağırlık koyunuz ve bir gece boyunca bekletiniz.
7- Halı kuruduğunda, halı tüylerini eski haline getirmek için vakumlayınız.
8- Hala lekeyi görüyorsanız, 3'ten 7'ye kadar olan aşamaları tekrarlayınız. Çünkü leke halıya derinlemesine nüfuz edip geri geliyor olabilir veya bir profesyonel temizlik şirketine danışınız. Yüksek teknoloji ile üretilen halılarda bile %100 oranında lekelenmeme riski bulunmamaktadır. Lekelere karşı müdahale ne kadar hızlı olursa, halının leke tutma miktarı o kadar azalır.

ÖNEMLİ NOT:Bu halı bakım rehberindeki bilgiler, halı kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu rehber, halı temizliği konusunda eğitilmiş kişilerin, kendi takdirleri ve riskleri altında kullanımı amacıyla hazırlanmıştır. DURA HALI TİCARET LTD.ŞTİ beklenen sonuçlara ulaşılacağını garanti etmez ve hiçbir sorumluluk taşımaz. Bu rehberde sunulan bilgiler, bir kullanım lisansı ya da herhangi bir halı temizlik metodu ya da halı temizlik firmasını kapsayan herhangi bir patenti ihlal etme amacı taşımamaktadır.